Bitcoin - Kryptowaluty - BitBay

wtorek, 17 marca 2020

Koronawirus (COVID-19) vs. Future Circular Collider (FCC) czyli gdzie jesteśmy?

Co za niesamowity paradoks sytuacji... Coś czego nie można nazwać nawet organizmem żywym, ani też martwą strukturą sieje globalny chaos w życiu podobno inteligentnego gatunku ludzkiego. Bo czym jest właśnie wirus?
Uczeni tego świata nazywają to cząsteczką która nie potrafi sama się namnażać, a według różnych kryteriów nie są też zaliczane przez wielu ekspertów do organizmów żywych jak np. rośliny, zwierzęta, grzyby czy bakterie. Bez wątpienia ciekawy przypadek tego "czegoś" na tym ziemskim padole.

Wielu badaczy wysuwa też i to całkiem słuszną tezę, że jednymi z pierwszych protoplastów życia na ziemi były właśnie wirusy. To one są prawdopodobnie naszymi jednych z najstarszych pra pra pra... "babć i dziadków", mega dalekich krewnych. Do dnia dzisiejszego naukowcy głowią się przez tysiąclecia nad dwoma nurtującymi pytaniami:

1. Jak powstało to wszystko co nas otacza (kamienie, woda, gwiazdy itd.), po co i dlaczego?

oraz drugie pytanie dość podobne brzmiące:

2. Skąd się wzięło życie na ziemi? Co było pierwszym organizmem żywym i jak to się stało?
Co prawda są odpowiedzi na te pytania między innymi: Bóg stworzył, a raczej ulepił człowieka z gliny, a druga teoria jest taka, że przywędrowało do nas "life" z kosmosu, ale te proste prawdy nie zadowalają naukowców.

Podbijamy orbitę ziemską, a sieje globalny zamęt jakiś zarazek


Pewnie słyszałeś o Wielkim Zderzaczu Hadronów? Największa na świecie maszyna mająca 27 kilometrów długości znajdująca się około +/- 100 metrów pod ziemią znajdująca się na terenie Francji i Szwajcarii. Koszt budowy grubo ponad 5 000 000 000 €, a to wszystko w imię dobra nauki.

Jednak to za mało... Trzeba wybudować pięć lub dziesięć razy większe cudeńko technologiczne - przywitaj się z Future Circular Collider.

Future Circular Collider
Future Circular Collider - Źródło zdjęcia


Globalna potęga jaką są Chiny (dostawcy koronawirusa) również mają w planach wybudowanie czegoś podobnego o pięknej nazwie Circular Electron Positron Collider.

Gatunek ludzi zarazem jest tak wielki i tak mały


Największym osiągnięciem Wielkiego Zderzacza Hadronów jest potwierdzenie istnienia bozonu Higgsa. To kamień węgielny Modelu Standardowego fizyki cząstek elementarnych – teorii, która najlepiej opisuje cząstki elementarne i siły, które je łączą. Odkryto go w 2012 roku i od tamtego czasu fizycy pracujący w LHC badają jego naturę.

Z drugiej aktualny stan wiedzy technologicznej człowieka jest tak naprawdę bezsilny wobec wirusów. Światowa Organizacja Zdrowia drży na samą myśl - Co by było gdyby na świecie pojawił się jakiś nowy jeszcze groźniejszy wirus? - Gatunek ludzki w tym momencie może rozłożyć jedynie ręce. COVID-19 jest wirusem groźnym, ale jedynie dla osób starszych o osłabionej odporności, cała reszta populacji nie ma czego się tak naprawdę obawiać.

Gdyby na tak dużą skalę świat zaatakował wirus Eboli, którego śmiertelność przekracza grubo ponad 50% zarażonych osób wtedy moglibyśmy mieć poważne powody do paniki i strachu jaki mamy dzisiaj. Trudno sobie nawet wyobrazić co by się działo wtedy na kuli ziemskiej.

FCC
FCC - Źródło zdjęcia
Podbijamy kosmos, mamy w realnych planach kolonizację Marsa, dziś łączymy się z całym światem poniżej sekundy dzięki internetowi, w swoich "telefonach" mamy aparat fotograficzny, satelitarne namierzanie GPS i wszystko to o czym zapewne dobrze wiecie, a jednak tak proste cząsteczki jak wirusy zwalają nas na kolana.

Czy powinniśmy się obawiać koronawirusa? 


Biorąc pod uwagę fakt, że na obecny moment w Polsce mamy 4 ofiary śmiertelne, a liczba samobójstw co roku wynosi około 6000 osób, ofiar wypadków drogowych waha się w granicach 3000, natomiast alkohol zbiera żniwo według różnych danych 12 000 do nawet 20 000, natomiast z papierosami jest taka sprawa, że ta cyfra jest jeszcze większa i oscyluje w graniach 60 000 - możemy zatem snuć wniosek, że pandemia COVID-19 jest odgórnie sterowana i zaplanowana.

Trudno wierzyć też jest w to, że w dobie bioinżynierii genetycznej, ingerowania przez naukowców w struktury molekularne organizmów żywych, czy tworzenie w swoich zamkniętych dla szerokiej opinii publicznej laboratoriach różnych ryzykownych krzyżówek czy nieetycznych badań, że ta wiadomość dla ogółu społeczeństwa, że wszystko zaczęło się od jakiegoś Chińczyka ugryzionego na targu przez węża jest prawdziwa.

A może to specjalnie zaprojektowany wirus mający na celu depopulację ludzi starszych i schorowanych którzy są 5 kołem u wozu w łańcuchu pokarmowym dzisiejszej ekonomii świata?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz